Lekka odmiana trądziku występuje obecnie u dużej grupy ludzi. Dawniej była to typowa oznaka okresu pokwitania natomiast obecnie coraz częściej występuje również u ludzi dorosłych. Zazwyczaj trądzik pojawia się po nadmiernym spożyciu słonych, ostrych albo tłustych posiłków oraz u kobiet w stanie błogosławionym albo przed menstruacją. Aby zapobiec wypryskom wyżej wymienionych posiłków można unikać. Aby wyleczyć trądzik powinno się przede wszystkim zaopatrzyć się w specjalistyczne kosmetyki. W przypadku gdy to nie pomaga, to co jeszcze możemy zrobić?

Przede wszystkim możemy zdobyć w aptece maść przeciw trądzikowi. Dzisiaj na całe szczęście dostać można bez najmniejszego problemu wiele maści bez konieczności posiadania recepty. Wśród nich szczególnie polecane są maści na bazie sterydów lub z antybiotykiem, jednak trzeba pamiętać, że z uwagi na liczne skutki ubocze nie należy ich stosować w lekkiej odmianie trądziku.

Warto z kolei rozważyć zakup łagodnej maści na bazie ziół. Jest ona naturalna, cechuje się niewielką ilością działań niepożądanych, co czyni ją szczególnie bezpieczną.

Inną polecaną maścią w przypadku łagodnego trądziku są maści posiadające w swym składzie kwas salicylowy, które pomagają w regeneracji naskórka.

Dermatolog może nam także przepisać maść z dodatkiem siarki, która ma przede wszystkim działanie przeciwłojotokowe i przeciwzapalne. Zazwyczaj taką maść przygotowuje farmaceuta.

Należy także stosować maść cynkową, która szczególnie dobrze wysusza wszystkie krosty.

Niezmiernie często aplikowane są także maści zawierające witaminę A, które szczególnie dobrze regenerują skórę i powodują złuszczanie się naskórka oraz pomagają w usuwaniu blizn i przebarwień.

Na sam koniec warto podkreślić, iż, choć wiele maści dostępnych jest bez recepty, warto wybrać się do dermatologa, aby ten dobrał adekwatny środek na naszą postać trądziku – wówczas szybko da się pozbyć uciążliwego problemu jakim są krosty nie tylko na chwilę ale na dłuższy czas.