Być zdrowym to żyć zdrowo i higienicznie, dobrze się odżywiać, uprawiać sport i dbać o siebie. Nasze dobre zdrowie zależy również od zdrowia i stanu naszych zębów. Czyszczenie zębów to podstawa posiadania zębów zdrowych, białych i takich, które nie wpływają ujemnie na stan naszego zdrowia. Zdrowe zęby to życie według pewnych zasad, ważne jest także aby doskonale znać odpowiedź na pytanie – Jak dbać o zęby?

Zdrowy i promienny uśmiech to widok bardzo przyjemny, jest to również wielkie marzenie wielu osób. Białe, równe zęby to symbol człowieka sukcesu, człowieka aktywnego, zdrowego i takiego, którego marzenia spełniają się same. Najczęstszą przypadłością chorych zębów jest próchnica. Wiele osób na nią cierpi i po konsultacjach ze stomatologiem stara się tak dbać o zęby by pozbyć się jej raz na zawsze. Czyszczenie zębów rano i wieczorem i po każdym posiłku jest gwarantem, że pozbędziemy się próchnicy. Jednak mimo wszystko podczas kolejnych wizyt u dentysty, ten odkrywa w naszej jamie ustnej coraz to nowe i nowe ubytki w zębach. Wiele osób zadaje sobie pytanie – dlaczego tak się dzieje? Mało kto zdaje sobie sprawę, że mimo odpowiedniej higieny jamy ustnej niektóre czynności wykonywane są nieprawidłowo i źle. Zęby możemy myć codziennie ale jeżeli nasz technika mycia jest zła nic z tego nie będzie. Każdy z nas popełnia cały szereg błędów podczas tej podstawowej czynności. Źle dobrana szczoteczka do mycia zębów, zły rodzaj pasty do zębów czy zła technika mycia zębów może spowodować, że niedostatecznie zadbamy o nasze zęby. Nauczenie się odpowiedniego mycia zębów nie jest zbyt wielkim wydatkiem, natomiast może przynieść bardzo dobre rezultaty.

Dbając o zęby pozbądźmy się wszystkich złych nawyków, czyli:
nie obgryzajmy paznokci, nie ogryzajmy ołówków, nie rozgryzajmy orzechów. Rezygnując z tych złych nawyków sprawiamy, że nasze zęby przestają być narażone na różnego rodzaju uszkodzenia.
Po wieczornym myciu zębów nie powinniśmy już więcej jeść, zęby zostały umyte, toteż nic nie powinno zakłócać ich czystości. Zatem
powinniśmy raz na zawsze, dla dobra naszych zębów, zrezygnować z nocnego podjadania.

Dbając o zęby zrezygnujmy ze słodyczy, węglowodanów, kolorowych napoi, wszystko to bowiem źle wpływa na stan naszych zębów i daje odpowiednią pożywkę dla próchnicy. Choroby zębów, przez którą możemy mieć wiele ubytków. Odpowiednie dbanie o zęby to także dobra współpraca ze stomatologiem, powinniśmy, przynajmniej, raz w ciągu roku udać się na wizytę kontrolną, przebadać dokładnie stan swoich zębów i w przypadku potrzeby wyleczyć to co zostało uszkodzone. Powinniśmy zmienić dietę, dopasować odpowiednią dla siebie szczoteczkę do mycia zębów oraz wybrać taką pastę do zębów, która pomoże nam dbać o stan naszego uzębienia. Dodatkowo dobrze jest korzystać z nici dentystycznych i z rożnego rodzaju płynów do płukania jamy ustnej. Odpowiednia higiena naszych zębów pozwoli nam cieszyć się zdrowymi i własnymi zębami przez długi czas. Będziemy mieć śnieżnobiały uśmiech i będziemy ludźmi sukcesu.