Trądzik, to innymi słowy choroba skóry, jest zmorą wielu osób. Często farmakoterapia jest nieskuteczna oraz wtedy poszukujemy alternatywnych sposobów walki z problemem.
Na stronach internetowych znajdziemy mnóstwo babcinych metod na pozbycie się trądziku, jednak czy wszystkie z nich są tak po prawdzie skuteczne? Możemy wypróbowywać na swoim ciele rozmaite sposoby, zastanówmy się jednak czy wszystkie z dostępnych nam metod są bezpieczne? Istnieje jedna metoda walki z trądzikiem, która na pewno nie przyniesie negatywnych rezultatów. Metoda, o której mowa, to dieta na trądzik.

Chcąc pozbyć się objawów trądziku powinniśmy wprowadzić w naszej codziennej diecie, kilka podstawowych reguł. Pierwsza z nich to wyeliminowanie z diety mocno doprawionych potraw oraz soli, bowiem przyczyniają się one do powstawania nowych zmian na skórze. Następnie niezwykle ważne jest wyeliminowanie z diety produktów mocno przetworzonych, które bogate są w sztuczne barwniki, konserwanty oraz rozmaite sztuczne ulepszacze. Ważna rada to wyeliminowanie z jadłospisu kakao, które również przyczynia się do powstawanie zmian trądzikowych. Nie należy także zażywać podczas kuracji alkoholu – ten też ma negatywny wpływ na kondycję naszej skóry.

Dieta na trądzik niewątpliwie powinna być bogata w owoce oraz warzywa, które zawierają duże ilości błonnika pokarmowego, witamin z grupy A, E oraz K. Zarówno wymienione witaminy jak i błonnik pokarmowy wykazują korzystny wpływ na naszą cerę.