Problem z trądzikiem to popularne pośród nastolatków schorzenie cery. Duża rzesza osób w nastoletnim wieku posiada kompleksy z powodu tych mało estetycznych wyprysków na twarzy. Może się on pojawiać nie tylko na czole, ale również na plecach czy nawet na skórze rąk. Trzeba zatroszczyć się o to, aby odpowiednio dbać o skórę dotkniętą tym schorzeniem, gdyż w obliczu zignorowania problemu, na ciele mogą powstać widoczne do końca życia blizny.

Z jakiego powodu się bierze trądzik? Są to zwykle zmiany związane z hormonami, które nie są stabilne w czasie nastoletnim. Jakim sposobem pozbyć się trądziku?

Przede wszystkim należy się zaopatrzyć w dedykowane dla schorzenia preparaty. Najlepiej jest nabyć je w aptece, gdzie farmaceuta pomoże nam dobrać najlepszy ich rodzaj do naszej przypadłości. Mogą być one w postaci żelu, toniku lub kremu. Popularna jest także maść na zmiany trądzikowe oraz tabletki doustne, które mają działać na skórę od wewnątrz.

Oprócz leków dobrze jest także zatroszczyć się o odpowiednią dietę. Należy unikać jedzenia typu fast food oraz alkoholu i ogólnie tłustych potraw. Zamiast tego warto jeść produkty bogate w witaminy.

Na skórę możemy używać także różnego rodzaju maseczki ziołowe. Dobrze sprawdzają się także napary roślinne. Niekorzystnie za to na cerę trądzikową działa zbyt długie przebywanie na słońcu i używanie kosmetyków, które zatykają pory, na przykład ciężkich podkładów, pudrów oraz cieni do powiek.