Trądzik jest dolegliwością, na którą cierpią nie tylko młodociani (trądzik młodzieńczy), ale także dorośli (trądzik różowaty i trądzik zwyczajny). Podstaw ukazywania się trądziku może być bardzo dużo.
Jak leczyć wykwity skórne? Nie ma jednego wskazania, które niemalże jak czarodziejska różdżka, pozwoliłoby zlikwidować niedogodność. W wielu sytuacjach dają wymierne efekty smarowidła znajdujące się w aptekach jak Benzacne czy Brevoxyl. Pewien odsetek osób zażywa kapsułki Visaxinum. Aczkolwiek jeżeli posiadamy trądzik o znacznym występowaniu, należy pójść do lekarza zajmującego się chorobami skóry.

Odwiedzenie lekarza umożliwi postawić diagnozę, czym wywołany jest trądzik i zaordynować stosowną metodę leczenia. Mogą to być antybiotyki, ale w wielu przypadkach, trądzik po pewnym czasie nawraca. Wielu lekarzy specjalistów chorób skóry poleca kupić na receptę smarowidła skomponowane przy użyciu kwasów (np. kwas azelainowy) lub też posiadające w składzie retinoidy trzeciej generacji np. adapalen.
Retinoidy to związki organiczne, mające zastosowanie w leczeniu wykwitów skórnych. W wielu casusach są przynoszące rezultaty, jeżeli wykorzystuje się je planowo. Mogą pomóc bezpowrotnie wyeliminować pryszcze. Aczkolwiek w wielu przypadkach ujawniają się efekty uboczne w postaci zaczerwienionej, przesuszonej skóry. Aczkolwiek po przystosowaniu się skóry do mazidła (np. Epiduo) obserwowalne są zauważalne wyniki.
Ostatecznym rozwiązaniem, jeżeli nic już nie przynosi poprawy, jest spożycie medykamentu Izotek. Jest to niezwykle silny medykament, powodujący bardzo dużo efektów ubocznych. U przeważającej części ludzi mogą pojawić się opuchnięcie i krwawienie z nosa, suchość ust. Jest to na tyle mocny środek , że przy dawkowaniu zakazane jest zachodzenie w ciążę, ponieważ medykament ten może wpłynąć na śmierć dziecka lub jego dostrzegalną niepełnosprawność intelektualną.